Forumas

Tai ar galiu vairuoti?

Sukūrė mindaugas0 2019-08-29
(2 / +1)
2019-08-29 19:54
Sveiki, gal kas susidūrė su mano arba panašia situaciją, ir žinos atsakymą.
Taigi, išsilaikiau vairuotojo pažymėjimą Lietuvoje (gavau 2 metų pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą) ir neužilgo išvažiavau į Šiaurės Airiją (UK). Po metų nuo atvykimo padariau didžiausia klaidą savo gyvenime, sėdau girtas už vairo (prašau neteiskit - jau gavau savo bausmę) ir buvau sustabdytas policijos. Kai buvau nuveštas į komisariatą ten man buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis, taip pat buvo padarytos mano nuotraukos, buvo paiimti pirštų antspaudai bei seilių mėginys... norėjo paiimti ir vairuoto pažymėjimą tačiau atsisakiau tai padaryti ir pasilikau jį sau. Po kiek laiko įvyko teismas kuris nusprendė jog būsiu diskvolifikuotas 18mėn. teismas paprašė manes atiduoti savo vairuotojo pažymėjimą tačiau aš pasakiau jog pamačiau jį, tai jis man taip ir paliko piniginėje.
Tikrai sąžiningai laikiausi paskirtos bausmės ir nevairavau, mano draudimas vairuoti baigesi 2019-03-12, važiavau į Lietuvą atostogų 2019-05-14 ir pamėginau pasikeisti tą 2 metų vairuotojo pažymėjimą į 10 metų galiojanti, ir ką jus manot, maloni Regitros darbuotoja sako "ną matau nuobaudu jokiu neturite tai keičiam" na aš likau abstulbes ir pasikečiau ta vairuotojo pažymėjimą į 10 metų galiojanti.
Grįžus man į Šiaurės Airiją (UK) iškilo dilemą ar galiu vairuoti čia? Nes ant teismo nuosprendžio man yra parašyta kad pasibaigus diskvolifikaviko terminuj reikia perlaikyti pravažiavimą (ar čia tik tiems kas turi UK teises, toks dalykas galioja)? Šiaurės Airijos "Regitra" vadinasi DVA važiavau ten paaiškinau situaciją taip kaip čia o jie atsake kad nežino ar galiu vairuoti čia, tada važiavau į policijos komisariatą taip pat sakė nežinatis...
Dilema čia ir iškylą tai ar galiu aš vairuoti UK? Nes mano diskvolifikavis baigesi 2019-03-12 o ant dabartinio lietuviško vairuotojo pažymėjimo galioja nuo data yra parašyta 2019-05-14.
Tada kai buvau sulaikytas policijos komisariate žinau kad jie užsirašė to vairuoto pažymėjimą serijos numerį (nes jo nerado tai klause manes kur jis yra) tai tikrai žinau kad jį užsirašė, tačiau mano naujesis (10 metu galiojantis) vairuojo pažymėjimas turi kitoki serijos numerį nei senasis.
Turi pažystamų kuriems yra buvę atimtas vairuojo pažymėjimą 12mėn, tačiau pasibaigus terminuj vairuoja toliau, buvo sustabdyti policjos ne viena kartą patikrinus dokumentus buvo paleisti be jokiu problemų, tai kaip čia suprasti.
Jeigu kas žinot kąnors būtų malonų kad pasidalintumėte.
Iš anksto ačiū!
Mindaugas.
(3562 / +1)
2019-08-30 10:02
Pirma uzsirase nr o tai vardo nea? Perlaikymas galioja visiem ir jei gyveni uk ilgiau kap 3 metai eu teises privalai pasikeisti I anglu , kaip apdrausi automobili? Meluosi kad nera ban? Girtas tai uk didziauses griekas , trumpai , vairuok gal pavyks, tik jei padarysi avarija ir dar ka nors suzalosi tai tiek reikalu apturesi kad oi , jei saziningas skambini i dvla ir persilaikai, nebent zadi artimiausiu metu isvykti.
(2 / +1)
2019-08-30 17:12
Sveikas, taip užsirašė ir vardą. Aš UK būnų ir grižinėjų į Lietuvą tai man tu 3 metų nelabai kaip ir gaunasi, ir dar kai keičiausi vairuotojo pažymėjimą tai buvau prisiregistraves Lietuvos Respublikos teritorijoje, tai reikėjo užbūti daugiau nei 6mėn. kad galėčiau pasikeisti vairuotojo pažymėjimą. Tai realiai nusimušes visas buvimas UK. Nes gyvenau Lietuvoj daugiau nei 6mėn.
"meluosi kad nera ban" ban'as jau pasibaige man 2019-03-12. Tačiau klaustukas dėl perlaikymo aš realiai galėčiau perlaikyti, bet tada reikia keisti į UK teises esama pažymėjimą kad galėčiau perlaikyti, nes kaip aš perlaikysiu ant Lietuviško pažymėjo.
Ir šiaip labai ilgai čia nebežadu būti max 1.5 metų.
Man labiausiai įdomų kaip kiti važinėjina su lietuviškais pažymėjimais kai baigesi ban'as ir neperlaiko nieko, tiesiog kai baigesi ban'as sėdi, apsidraudžia mašiną ir važiuoja toliau
(3562 / +1)
2019-08-30 18:09
Matyt auto draudzia ne savo vardu, nes draudimas jei kas neaisku patikrina . Pakenteti be auto nesigauna? Realei policija nestabdo be reikalo jei viskas ok bet avarijos atveju tau gali baigtis liudnai. Tarkim suzalosi zmogu priteis viena milijona svariainiu ir mokesi pats nes nera teisiu nera draudimo. Jokio laisko is dvla negavai? kaip baiginejesi ban jie atsiuncia laiska ir pasako ka reik daryti
(2 / +1)
2019-08-30 23:14
Draudžiasi savo vardu, ir yra buve atvėjis kai tą vairuotoją sustabdė nes "per letai važiavo" mašina buvo pagedus kai važiavo tokiu greičiu kokiu galėtu, policijai sukėlė įtarimą tai sustabdė, pasiklausinėjo kas ir kaip, tada dokus patikrino, teises bei draudimo polisą, viskas buvo tvarkoj tai paleido "dėl to šitas atvėjas ir nustebimo mane" ir ne tai kad būtų akį tik užmete bet per duomenų bazę tikrino.
Ir dėl laiško iš DVA taipat negavau, todėl realiai ir rašau į šį forumą. Adresą kuri buvau nuruodes kai buvau sulaikytas bei teisme gyveni iki šiol.
Ieškojau info UK vyriausybės puslapiuose tai nėra nieko apie tokia situaciją parašyta, tačiau yra parašyta kad reikia perlaikyti vairuotojo pažymėjimą jeigu esi gaves ban'ą daugiau kaip 6mėn. bet čia yra rašomą apie UK teises, nes norint perlaikyti reikia D1 formą užsipildyti.
Tai tikrai buriokratiją nesuprantama, ir dar pasitikrines savo dabartini vairuotojo pažymėjimą per regitra.lt yra parašyta kad jis galioja ir nėra jokiu apribojimu. Mėginau pasitikrinti šias lietuviškas teises ar galiu vairuoti UK, tai neina pasitikrinti nes gali susižinoti tik jeigu turi UK teises, užsenietišku teisiu neina patikrinti.
(3562 / +1)
2019-08-31 11:12
Na tada vienas budas keiti i angliskas, jei gausi jas tada gali vairuot jei ne tai persilaikysi

Jūsų žinutė

Paieška forume

Sutinku Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Slapukus galite bet kada atšaukti. Daugiau